خرید و فروش وکالتی خودرو

خرید و فروش وکالتی خودرو

در حال حاضر خودرو به یکی از کالاهای اساسی تبدیل‌شده است و خرید و فروش خودرو بسیار پررونق است. یکی از مسائل مهم در امر فروش خودرو بحث فروش وکالتی خودرو است که در ادامه به انواع وکالت‌نامه خرید و فروش از لحاظ مدت، هزینه وکالت‌نامه خرید و فروش و هر چیزی دیگری که در خرید و فروش وکالتی تأثیر داشته باشد را توضیح می‌دهیم. اگر به دنبال خرید و فروش وکالتی هستید و اطلاع دقیقی از آن ندارید این مقاله تمام چیزی است که شما نیاز دارید پس با ما همراه باشید.

اهمیت خرید و فروش وکالتی خودرو

اهمیت خرید و فروش وکالتی خودرو زمانی به اوج خود رسید که افراد دیگر زمان کافی برای حضور در زمان معامله را ندارند و یا به دلایل مختلف حس می‌کنند که یک فرد کار بلد باید عهده‌دار وظیفه خرید و فروش آن‌ها باشند. به‌علاوه از خرید و فروش وکالتی به این دلیل هم اهمیت دارد که فرد فروشنده و یا فرد خریدار می‌خواهد از قانونی بودن معامله اطمینان حاصل به عمل آورد و ماشینی را نخرد که دارای مشکل قانونی باشد یا ماشین خود را به فردی که دارای مشکلات قانونی است که می‌تواند فروشنده را نیز در دردسر بیندازد.

وکالت خرید و فروش ماشین چیست؟

وکالت به سندی (برگه‌ای برای اثبات داشتن وکالت قانونی از طرف فرد وکالت دهنده) گفته می‌شود که فردی برای انجام کاری قانونی به فردی مورداطمینان می‌دهد. پس می‌توان نتیجه گرفت وکالت خرید و فروش ماشین به سندی گفته می‌شود که فروشنده یا خریدار به فردی مورداطمینان می‌دهند تا فرد را قادر بسازند از طرف خریدار و فروشنده معامله انجام دهند.

وکالت خرید و فروش خودرو

انواع وکالت خرید و فروش خودرو

به‌طورکلی وکالت‌نامه به دو شکل مقید (محدود و معین) و مطلق (تام) نوشته می‌شوند که این مورد برای وکالت خرید و فروش خودرو نیز به این شکل است. اما تفاوت این دو وکالت‌نامه در چیست؟ اگر بخواهیم تفاوت وکالت تام خرید و فروش خودرو را با وکالت محدود و معین در یک جمله خلاصه کنیم می‌توان این جمله را به این شکل بیان نمود.

وکالت تام یعنی این‌که فرد مورد وکالت شما اختیاردار است که تمام قسمت‌های معامله را با توجه به نظر خودش انجام دهد و نیاز به نظر شما نیست ولی در وکالت محدود شما در وکالت‌نامه تعیین کرده‌اید که موکل شما دقیقاً توانایی انجام چه کارهایی را دارد و درصورتی‌که بخواهد کاری خارج از نظر شما انجام دهد باید با نظر و حضور شما انجام شود و در غیر این صورت موکل شما قادر به انجام آن کار نخواهد بود.

وکالت فروش خورد شامل چه مواردی است؟

شاید برای شما هم سؤال شده باشد که با دادن وکالت به فردی دیگر برای فروش ماشین این فرد دقیقاً می‌تواند چه کارهایی انجام دهد و اختیارات او چیست؟ اگر وکالت از نوع محدود باشد که خودتان مشخص می‌کنید این فرد قادر به چه کارهایی است ولی اگر وکالت‌نامه از نوع تام باشد فرد فروشنده قادر به انجام اموری نظیر یافتن مشتری، توافق بر سر قیمت، مراجعه به مرکز تحویل پلاک و موارد احتمالی دیگر.

وکالت خرید خورد شامل چه مواردی است؟

خوب نوبت به وکالت خرید خودرو می‌رسد. همان‌طور که در بخش وکالت فروش هم گفته شد اگر نوع وکالت مقید باشد که خودتان مشخص می‌کنید این فرد چه کارهایی می‌تواند انجام دهد، ولی اگر از نوع تام باشد فرد خرید می‌تواند مواردی از قبیل مراجعه به مرکز تعویض پلاک، بر سر قیمت مذاکره کند، سند را به اسم هرکسی دوست داشت بزند و یا اصلاً معامله را برهم بزند، پس در دادن وکالت دقت کنید.

وکالت خرید خودرو

وکالت دادن به خریدار خودرو

یکی از روش‌های که چند سالی است موردنظر قرارگرفته شده است این است که فرد فروشنده وکالت کارهای لازم را به خریدار می‌دهد که اصلاً چیزی جالبی نیست. این مسئله ممکن است با سو استفاده خریدار همراه شود و مشکلات زیادی را برای فروشنده به بار آورد.

مشکلات خرید و فروش وکالتی خودرو

با توجه به این‌که ضعف‌هایی در زیرساخت قوانین بسیاری از ادارات مرتبط وجود دارد، انجام کارهای اداری می‌تواند شما را حسابی به دردسر بیندازد که همین امر باعث می‌شود افراد زیادی برای راحتی و خلاص شدن از شر این مشکلات حاضر می‌شوند که وکالت خرید و فروش خودروی خود را به دیگران بدهند بی‌آنکه به مشکلات این نوع وکالت‌ها فکر کنند.

اگر شما به فرد نالایقی وکالت خرید و یا فروش بدهید، این فرد می‌تواند باعث بسیاری از مشکلات شود به فرض شما وکالت فروش ماشین را به این فرد داده‌اید و این فرد ماشین را به یکی از دوستان خود به نصف قیمت می‌فروشد و یا بالعکس به فردی برای خرید داده‌اید و این فرد ماشین را برای خود سند میزند و شما تمام پولتان را از دست می‌دهد. پس مهم‌ترین چیز انتخاب یک وکیل بسیار قابل‌اطمینان برای عهده‌دار کردن خرید و فروش ماشین است.

 هزینه وکالت خرید و فروش خودرو چقدر است؟

یکی از سؤالات بسیار مهم و رایجی که خیلی پرسیده می‌شود این است که چقدر باید هزینه وکالت خرید و فروش خودرو نمود؟ باید بدانید که هزینه وکالت خرید و فروش خودرو توافقی است و بین طرفین تعیین می‌شود. ولی بهتر از پرداخت هزینه حداقل با یک وکیل در این مورد مشاوره کنید. اگر به دنبال مشاوره برای پرداخت هزینه وکالت خرید و فروش ماشین هستید همین‌الان با هاشم دهقان‌زاده از طریق شماره تماس: 09123087377 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *