بهترین وکیل کیفری در تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران

وکیل به فردی گفته می‌شود که از طرف شخصی دیگر مأمور به اجرای کاری می‌شود. در این تعریف به‌طرفین منعقد کننده این عقد که برپایِ قانون مدنی است وکیل و موکل گفته می‌شود. حال وکیل کیفری به چه کسی گفته می‌شود و باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا بتوان به او لقب بهترین وکیل کیفری در تهران را داد؟

در این مقاله ما به این سؤال به‌طور جامع پاسخ خواهیم داد و به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید با شرایط خود بهترین گزینه را برای پرونده خود انتخاب کنید.

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری به فردی گفته می‌شود که در دعاوی کیفری ازجمله سرقت، کلاه‌برداری، انتقال مال غیر، خیانت‌درامانت، جعل سند و استفاده از آن و مواردی از این قبیل می‌تواند شرکت کند و از حق و حقوق موکل خود دفاع نماید.

طبق قانون اساسی در دعاوی کیفری هر دو طرف چه شاکی و چه متهم می‌تواند از حق داشتن وکیل کیفری بهره‌مند باشند و از آن استفاده نمایند تا حق هیچ طرف ضایع نشود.
اگر میخواهید مطالب بیشتری را در خصوص قانون اساسی بخوانید لینک https://b2n.ir/327885 را مطالعه کنید .

دعاوی کیفری به دلیل اهمیت بسیار زیاد و بالای خود دو طرف را مجاب به داشتن یک وکیل مجرب کیفری می‌نماید و اینجا زمانی است که پای سؤال بهترین وکیل کیفری در تهران به میان می‌آید و اهمیت آن را چندین برابر می‌نماید.

شماره تماس وکیل کیفری در تهران
شماره موبایل وکیل کیفری خوب

خصوصیات بهترین وکیل کیفری در تهران

همان‌طور که گفته شد دعاوی کیفری از اهمیت بالایی برخوردار هستند و شاکی و متهم باید از وکیل‌های مجرب استفاده نمایند. ازاین‌رو یک وکیل کیفری پایه یک باید حداقل دارای این ویژگی‌ها باشد تا بتواند از حقوق موکل خود به‌خوبی استفاده نماید.

  1. دانش و تحصیلات بالا یک بهترین وکیل کیفری خوب در تهران

مسلماً یک وکیل کیفری خود باید دارای مدارک حداقل لیسانس حقوق باشد تا بتواند به‌درستی از حقوق موکل‌های خود استفاده کند و هرقدر که این مدرک بالاتر باشد نشان‌دهنده‌ی باسوادتر بودن آن وکیل است.

  1. تجربه کافی یک بهترین وکیل کیفری در تهران

مسلماً هیچ‌چیز مانند تجربه به افراد در موفقیت کمک نمی‌کند و یک وکیل خوب کیفری نیز از این قاعده مستثنا نیست و هرقدر تعداد پرونده‌های بیشتری را گذرانده باشد و تجربه بیشتری داشته باشد دررسیدن موکل خود به موفقیت کمک بسزایی می‌نماید.

  1. روال انجام تحقیقات

یکی از ویژگی‌های وکلای مجرب دانستن روال انجام تحقیقات است که به وکیل در تصمیم‌گیری‌های درست کمک می‌نماید. آشنایی با روال انجام تحقیقات و رویه پیشبرد دادگاه در انجام اقدامات وکیل کیفری باید نقش اساسی داشته باشد و با توجه به شرایط این تصمیمات گرفته شود.

  1. آشنایی با قوانین

این مورد نیز یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که یک وکیل کیفری باید از آن آگاه باشد، زمانی که وکیل کیفری قوانین را به‌خوبی بداند می‌تواند برای تغییر حکم قاضی تلاش نماید و باعث شود تا موکل خود چه شاکی و چه متهم به حداکثر حق خود برسد.

نحوه شکایت از متهم توسط بهترین وکیل کیفری در تهران

زمانی که شخصی عملی انجام دهد که توسط قانون جرم شناخته شود و قاضی بتواند با استناد به قانون برای این عمل حکم صادر کند، به آن شکایت کیفری گفته می‌شود. شکایت کیفری می‌تواند در هر فرمی تنظیم شود ولی پیشنهاد می‌شود این عمل توسط وکیل کیفری انجام شود تا به شکل بسیار اصولی‌تر دربیاید.

پیشنهاد می شود : بهترین وکیل خانواده در تهران

 وکیل خوب کیفری در تهران
وکالت کیفری در تهران

تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

بعد نیست تا با تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری آشنا شوید تا بتوانید این موارد را از هم تشخیص دهید. البته این کار برای بهترین وکیل کیفری در تهران بسیار راحت است و هیچ‌وقت در تشخیص این موارد به مشکل درنخواهد خورد.

  • در دعاوی کیفری بعد از اثبات جرم فرد خاطی دادگاه او را محکوم‌به تحمل مجازات می‌نماید، این در حالی است که در دعاوی حقوقی بعد از اثبات دادگاه فرد را خاطی را محکوم‌به جبران خسارت می‌نماید.
  • شکایت کیفری، همان‌طور که گفته شد می‌تواند در هر فرمی ارائه شود ولی در دعاوی حقوقی شکایت باید در برگه‌ی مخصوص دادخواست تنظیم شود تا مقبول دادگاه قرار گیرد.
  • در دعاوی حقوقی با رضایت خواهان دعوا ختم می‌شود ولی در دعاوی کیفری به این شکل نیست.
  • در دعاوی کیفری به شکایت‌کننده (شاکی) و به‌طرف او (متهم) میگویند ولی در دعاوی حقوقی به فرد شکایت‌کننده» خواهان «و به‌طرف او» خواندهمی‌گویند.

وضعیت متهم در دعاوی کیفری

همان‌طور که گفته شد در دعاوی حقوقی اگر شکایت‌کننده رضایت دهد پرونده خاتمه پیدا می‌کند ولی در دعاوی کیفری به این شکل نیست و اگر شکایت جنبه عمومی داشته باشد مانند گروگان‌گیری، سرقت مسلحانه، قاچاق و مواردی این‌چنینی با رضایت فرد شکایت‌کننده پرونده خاتمه پیدا نخواهد کرد و قاضی با ثابت شدن جرم متهم او را به مجازات محکوم می‌نماید.

جمع‌بندی مقاله وکیل کیفری

در این مقاله سعی شده است تا مخاطب به‌طور کامل با وکیل کیفری آشنا شود و اهمیت داشتن بهترین وکیل کیفری در تهران را درک نماید زیرا این پرونده‌ها بسیار حساس بوده و نیاز به افرادی باتجربه برای حل کردن آن است. همچنین در این مقاله سعی به عمل آمد تا تفاوت‌ها دعاوی کیفری و حقوقی به‌طور کامل برای مخاطبان به‌طور کامل توضیح داده شود.

شماره تماس بهترین وکیل کیفری در تهران

حال اگر می‌خواهید بهترین وکیل کیفری در تهران به مشکلات شما رسیدگی کند و برای حل مشکلات شما دست‌به‌کار شود می‌توانید با آقای هاشم دهقانیان از طریق شماره تماس (09123087377 با هاشم دهقانیان در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *