بهترین وکیل حقوقی در تهران

بهترین وکیل حقوقی در تهران

وکالت یکی از مشاغل بسیار سخت است که نیاز به دانش و مهارت بالایی است. وکیل‌ها افرادی هستند که از طرف افراد دیگر موظف به انجام کاری می‌شوند و باید به موکل خود کمک کنند تا بتواند از حق‌وحقوق خود دفاع کند. دراین‌بین مشاور و وکیل حقوقی یکی از رایج‌ترین نوع وکیل‌ها هستند که برای پرونده‌های حقوقی پا به میان می‌گزارند. دراین‌بین به دلیل اهمیت دادگاه و پرونده‌های حقوقی افرادی که در این پرونده‌ها چه شاکی و چه متهم هستند باید به دنبال بهترین وکیل حقوقی در تهران باشند تا هم بتوانند از او مشاوره حقوقی بگیرند و هم وکالت خود را به او بسپارند.

وکیل حقوقی کیست؟

مشاور و وکیل حقوقی، فردی است که از طرف موکل خود اجازه دارد تا به در خصوص مسائل حقوقی در مراجعه قضایی و غیر قضایی اقدام کند. وکیل حقوقی در وظیفه دارد تا از حقوق موکل خود در امور حقوقی دفاع نماید و بعد از اقدامات این وکیل که طبق قانون مدنی تعیین‌شده آثار و نتایج آن طبق قانون متوجه موکل او می‌شود ازاین‌رو موکل باید به دنبال بهترین وکیل حقوقی در تهران باشد تا بهترین نتیجه را بگیرد.

مشاور حقوقی در چه زمینه‌هایی مشاوره می‌دهد

مشاور حقوقی می‌تواند در تمام مسائل حقوقی به موکل خود مشاوره دهد ولی به دلیل گستردگی مسائل حقوقی بهتر است که در مسائلی که تخصص دارد به موکل خود مشاوره دهد و از موضوعاتی که تخصص کافی در آن ندارد وارد نشود البته بهترین وکیل حقوقی در تهران مسلماً در تمام زمینه‌ها حقوقی تخصص لازم را دارد ولی اگر درزمینهٔ ای تخصص لازم را در خود نبیند مسلماً به شما این را خواهد گفت.

انواع حقوق خصوصی

حقوق خصوصی در جنبه کلی به دو شکل بیان می‌شوند

حقوق اول در ارتباط مابین افراد حقیقی که در جامعه زندگی می‌کنند و صلاحیت برخورداری از حقوق رادارند؛ که در این صورت میزان و نحوه اجرای آن بر اساس قانون خصوصی باید بررسی شود.

به‌طور مثال افراد حقوقی در جامعه دارای انواع حق هستند مانند حق اشتغال، حق زندگی، حق رأی دادن، حق دادخواهی و مواردی از این قبیل که بر اساس قانون خصوصی موردبررسی قرار می‌گیرد.

حقوق دوم در ارتباط با انواع شرکت‌های تجاری و غیرتجاری که به آن‌ها شخصیت حقوقی می‌گویند؛ مانند سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف که در جامعه در حال فعالیت هستند که از نمونه‌های حقوق خصوصی هستند که نحوی انجام وظایف و حدود و اختیارات آن طبق قانون در حقوق خصوصی شرح داده می‌شوند.

انواع حقوق عمومی

حقوق عمومی اشاره دارد به حقوقی که بین ادارات و نهادهای دولتی و مؤسسات عمومی در انجام وظایف و خدمت عمومی به مردم است که باید اجرا شوند. چگونگی اجرای این حقوق در حقوق عمومی شرح داده‌شده است.

به‌عنوان‌مثال نحوه و میزان کیفیت ارتباط میان یک موسسه و یا شرکت با نیروی انتظامی که جز انواع حقوق عمومی است.

مهارت‌هایی که بهترین وکیل حقوقی باید داشته باشد

 • باید به قوانین که در ارتباط با امور حقوقی هستند بسیار ماهر باشد.
 • توانایی تصمیم‌گیری در شرایط سخت را داشته باشد.
 • وکیل کیفری باید سخنور بسیار ماهر باشد تا بتواند به‌درستی از حق موکل خود استفاده کند.
 • دلسوز و متعهد به موکل خود و داشتن صداقت در تمام امور مربوط به موکل خود
 • امانت‌دار بودن، اسنادی که به یک وکیل حقوقی داده می‌شوند اطلاعات بسیار مهم موکل هستند که به علت اعتماد موکل به وکیل به او داده می‌شوند، ازاین‌رو باید در نزد وکیل امانت نگه‌داشته شوند.
 • باید نسبت به حقوق موکل خود تعهد داشته باشد و با تمام سعی خود تلاش کند تا موکلش به حقوق خود دست پیدا کند.

انواع وکیل حقوقی

با توجه به گسترده بودن و اهمیت پرونده‌های حقوقی، این پرونده‌ها به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه هرکدام را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم و نقش بهترین وکیل حقوقی در تهران را در این پرونده‌ها توضیح می‌دهیم.

 1. وکیل انتخابی

وکیل انتخابی همان‌طور که از اسمش پیدا به وکیلی اشاره دارد که توسط هر فرد با میل و علاقه او انتخاب می‌شود. در انتخاب این وکیل به دو روش می‌توان عمل کرد. اول فرد می‌تواند از وکلای رسمی دفترخانه‌ها که به‌صورت شخصی کار می‌کنند انتخاب نماید که در اداره‌هایی مانند شهرداری و یا دفتر ثبت‌اسناد می‌توانند مراجعه کنند.

در شکل دوم افراد می‌تواند از وکلای دادگستری یک وکیل انتخاب نمایند تا در مراجعه قضایی و مراجعه انتظامی و زیرمجموعه‌های آن می‌تواند امور موکل خود را انجام دهد. اگر قرار است بهترین وکیل حقوقی در تهران را داشته باشید باید ازاین‌رو استفاده کنید.

 1. وکیل تسخیری

این‌گونه وکیل‌ها توسط خود دادگاه به دلایل مختلف نظیر نداشتن توان مالی در جرائم مهم کیفری برای افراد اتخاذ می‌شود. در این مدل هزینه وکیل تسخیری طبق قانون، حقوق آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود.

 1. وکیل معاضدتی

این مدل نیز مانند وکیل تسخیری است با این تفاوت که در تمام جرائم می‌توان از آن استفاده نمود و زمانی که دادگاه نتیجه بگیرد فرد وضع مال خوبی ندارد و توان پرداخت حقوق وکیل دادگستری را ندارد اتخاذ می‌شود.

 1. وکیل اتفاقی

طبق قانون مدنی کشور، اقربای درجه‌یک می‌توانند هرسال یک یا نهایتاً دو بار از یکدیگر تقاضای وکالت نمایند که در صورت احراز قرابت نزدیک این نوع وکالت اجرا می‌شود.

 1. وکیل و مشاور حقوقی ادارات

در ادارات و سازمان‌های دولتی باروی و تصویب رئیس اداره مربوط می‌توان یکی از افراد همان سازمان به‌عنوان وکیل سازمان معرفی شود و کارهای این اداره را انجام دهد.

با توجه به موارد بالا شما باید به دنبال بهترین وکیل حقوقی در تهران باشید تا پرونده‌های حساس شمارا سروسامان دهد. اگر می‌خواهید بهترین وکیل حقوقی در تهران و بهترین مشاور کیفری پرونده شمارا دنبال کند با هاشم دهقان‌زاده از طریق شماره تماس: 09123087377 و یا ایمیل: info@vakildelssoz.com در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *